Trgovina z ljudmi

Ob evrtrgovina_z_ljudmiopskem dnevu boja proti trgovanju z ljudmi bo v središču Ljubljane zaživela tudi prava Trgovina z ljudmi, “najbolj živa trgovina pri nas”. Skupaj s socialnim marketingom Iz principa, ki je pripravil ta dvodnevni osveščevalni projekt, bomo poskušali problematiko in prisotnost trgovanja v Sloveniji razsvetliti čim več mimoidočim, ki jih bodo k vstopu v trgovino vabili “živi izložbeni artikli”, tipične žrtve trgovanja z ljudmi. Trgovina z ljudmi, v kateri boste lahko izvedeli vse o zasužnjevanju ljudi, bo odprta 17. in 18. oktobra, zato vas prisrčno vabimo, da jo obiščete.

Drugi del osveščevalnega projekta pa se bo cel teden odvijal v Mercatorjevih nakupovalnih centrih po vsej Sloveniji. Tam bodo na ogled “žive lutke”, ki predstavljajo tipične žrtve trgovanja z ljudmi, v prav posebej za ta projekt narejenih kartonastih embalažah. Zanimiva gverilska akcija želi nakupovalcem sporočiti, da nekaj pa res ne bi smelo biti nikoli naprodaj – in to je človek.
Več o projektu si preberite tukaj.