Društvo Ključ – center za boj proti trgovini z ljudmi organizira brezplačno enodnevno osnovno izobraževanje o trgovanju z ljudmi za zaposlene v policiji, na upravnih enotah, zavodih za zaposlovanje, centrih za socialno delo in zaposlene v zdravstvu.

Izobraževanje je del programov (Re)integracija žrtev trgovanja z ljudmi ter Zaznavnica in Oskrba, ki jih sofinancirajo Veleposlaništvo ZDA, Ministrstvo za zdravje, FIHO ter Mestna občina Ljubljana in ga organiziramo v sodelovanju s Policijo dne 17. 10. 2017 v Policijski akademiji v Tacnu.

Ker lahko prav vsak, predvsem pa zaposleni v sociali, policiji, zdravstvu, na upravnih enotah in zavodih za zaposlovanje naleti na osebe, ki so žrtve trgovanja z ljudmi (prostitucija, delovno izkoriščanje, prisilne poroke …), se nam zdi pomembno, da vas opremimo z osnovnimi informacijami o problematiki, ki je prisotna tudi v Sloveniji.

Vljudno vas prosimo, da na izobraževanje povabite sodelavke in/ali sodelavce, ki o trgovanju z ljudmi ne vedo veliko, saj bomo na izobraževanju poudarili osnove, kar je razvidno tudi iz programa.

Po končanem izobraževanju jim bomo izdali potrdila.

Zaključni datum za prijavo je 13. 10. 2017 oziroma do zapolnitve mest.

PROGRAM:

Tacen, 17. 10. 2017

8.15   Registracija udeležencev, izpolnjevanje kratkega anonimnega vprašalnika;

9.00   Pozdravni nagovor

9.15   Predstavitev dela Društva Ključ – centra za boj proti trgovanju z ljudmi (izvedba Ključ)

9.30   Trgovina z ljudmi: (Policija)

• kaznivo dejanje trgovine z ljudmi