Osnovno izobraževanje za strokovne delavce (16. 11. 2017)

Društvo Ključ – center za boj proti trgovini z ljudmi organizira brezplačno enodnevno osnovno izobraževanje o trgovanju z ljudmi za zaposlene v policiji, na upravnih enotah, zavodih za zaposlovanje, centrih za socialno delo in zaposlene v zdravstvu.

Izobraževanje je del programov (Re)integracija žrtev trgovanja z ljudmi, Zaznavnica in Celostna oskrba, ki jih sofinancirajo Veleposlaništvo ZDA, Ministrstvo za zdravje, Mestna občina Ljubljana ter FIHO in ga organiziramo v sodelovanju s Policijo dne 16. 11. 2017 v Policijski akademiji v Tacnu.

Ker lahko prav vsak, predvsem pa zaposleni v sociali, policiji, zdravstvu, na upravnih enotah in zavodih za zaposlovanje naleti na osebe, ki so žrtve trgovanja z ljudmi (prostitucija, delovno izkoriščanje, prisilne poroke …), se nam zdi pomembno, da vas opremimo z osnovnimi informacijami o problematiki, ki je prisotna tudi v Sloveniji ter podamo osnovne usmeritve o sistemu pomoči, ki je na voljo.

Vljudno vas prosimo, da na izobraževanje povabite sodelavke in/ali sodelavce, ki o trgovanju z ljudmi ne vedo veliko, saj bomo na izobraževanju poudarili osnove, kar je razvidno tudi iz programa, ki ga prilagamo v priponki.

Udeleženci naj, prosimo, izpolnijo priloženo prijavnico. Za kosilo bo poskrbljeno. Po končanem izobraževanju bomo izdali potrdila.

Zaključni datum za prijavo je 8. 11. 2017 oziroma do zapolnitve mest.

PROGRAM:

Tacen, 16. 11. 2017

8.15   Registracija udeležencev, izpolnjevanje kratkega anonimnega vprašalnika;

9.00   Pozdravni nagovor

9.15   Predstavitev dela Društva Ključ – centra za boj proti trgovanju z ljudmi (izvedba Ključ)

9.30   Trgovina z ljudmi: (Policija)

• kaznivo dejanje trgovine z ljudmi